Kdo jsem

Terapeutka

Milena Magdalena Raková

OD DĚSTVÍ JSEM MĚLA MOŽNOST SLÝCHAT LIDSKÉ PŘÍBĚHY

Narodila jsem se v jižních Čechách v krásné krajině rybníků a lesů.

 

V dětství jsem často pobývala s babičkou, která mi vyprávěla příběhy ze svého života a starých časů. Ty příběhy jsem velmi milovala. Nechávala jsem si v hlavě přehrát film utkaný z babiččina vyprávění. Pokoušela jsem se představit konkrétní místo i čas, "viděla" jsem všechny zúčastněné.  Babička vyprávěla o lidech které znala, o jejich životě i smrti. Měla jsem  tak možnost vyposlechnout si  spousty lidských příběhů mnoho mnoho let před tím, než by mne samotnou vůbec napadlo, že poslouchání lidských příběhů mne jednou bude provázet dalším životem.

Již tenkrát jsem nerozumněla jednání něktré z "postav příběhu" a cítila jsem veliký smutek pokud to s ní "špatně" skončilo. Všímala jsem si, že i jediné nerozumné rozhodnutí mohlo být pro člověka tenkrát fatální. Vůbec jsem tomu nerozumněla. Proč těm lidem někdo nepomohl,  neporadil, neodpustil?  Proč si "to" vzájemně neřekli?

 

   DNES VNÍMÁM MOŽNOST VYSLECHNOUT  LIDSKĚ PŘÍBĚHY JAKO DAR

I dnes poslouchám příběhy. S velkou pokorou jsem znovu svědkem lidských životů a rozhodnutí. Ovšem tady a teď. 

Mohu do příběhů vstoupit a pokusit se spolu s hlavními postavami rozeběhlý životní příběh změnit. 

Velmi za to DĚKUJI 

   STUDIUM

Studijně jsem měla a mám velmi bohatý život. K mému současnému povolání vedla dlouhá cesta.

Nejprve jsem vystudovala tříletý učební obor s názvem Mechanik elektronických zařízení. Tomuto povolání jsem se nikdy nevěnovala, ale během studia jsem potkala velmi zajímavé lidi jak mezi studenty, tak mezi učiteli.

Následoval rekvalifikační kurz Kosmetické služby a studium na Střední odborné škole ekonomické obor Podnikání a služby. Maturovala jsem v roce 1999. Několik let jsem pracovala jako kosmetička v kosmetickém salonu. Práce mne bavila, nakonec šlo o setkávání s lidmi, ale přeci jenom to nebylo úplně ono. Vzpomněla jsem si na svůj dětský sen (který mne držel velmi dlouho) a sice na práci s dětmi v mateřské školce. K tomu mi ale chybělo vzdělání. Rozhodla jsem se tedy pro další studium. Tentokrát na Karlově univezitě obor pedagog volného času. Obor byl svého času zván pedagogické minimum. Studium jsem dokončila v roce 2005.

Z osobních důvodů jsem se z malého města přestěhovala do Prahy kde jsem začala opravdu pracovat v mateřské škole. Byly to hezké roky. Táhlo mne to ale dál. Stále jsem hledala.

V roce 2011 jsem začala studovat na Pražské vysoké škole psychosociálních studií obor Sociální práce a aplikovaná psychoterapie. Studium mne úplně pohltilo a velmi jsem si ho užívala. To bylo konečně ono.

Studium jsem ukončila v roce 2016.

Důvod proč zde vypisuji svoji dlouhou studijní historii je ten, abych na svém příkladu ukázala, že je opravdu možné změnit směr již rozběhlé životní cesty. Nebudu říkat, že je to snadné, není, ale jde to. Je to možné. A to je to podstatné.

  OSOBNÍ ŽIVOT

V letech 2000, 2002 a 2009 se mi narodili moji tři synové. Tyto úžasné bytosti mne již nějakou dobu provázejí životem. Jsou pro mne  obrovskou inspirací i velkou  školou zároveň.  

Jsem podruhé vdaná. Manželství je pro mne velká výzva.  Současný muž mi dává prostor k tvorbě, práci i dalšímu vzdělávání. Jsem za to velmi ráda. Snad je to i proto, že mi rozumí. Sám totiž  jako tvůrce a umělec potřebuje hodně  svobody a volnosti. 

Moje primární rodina většinou mým plánům a nápadům nerozumí, nebo je nepovažují za důležité. Na to jsem si již za ta léta zvykla. Podezřívám je, že si myslí, že už dám jednou pokoj, nebo že mne ta chuť jít pořád dál jednou přejde, ale to je budu muset zklamat. Promiňte mami, tati - nepřejde. Brala bych to totiž jako konec cesty a já se ještě nechci  zastavit. Život přeci  nabízí tolik zajímavého! O to víc  jsem jim za jejich podporu a případnou pomoc vděčná. 

    VZDĚLÁNÍ

2011-2016   Pražská vysoká škola psychosociálních studií, Praha

obor: Sociální práce se zaměřením na aplikovnou psychoterapii

 

2003-2005   Univerzita Karlova, Praha

obor: Pedagog volného času

 

1996-1999   Střední odborná škola, Blatná

obor: Podnikání a služby

 

2018-2020  Kurz v artefiletice a arteterapii

         Bc. Miroslav Huptyh

                    

2017-2019   Daseinsanalytický výklad snů

              Mgr. Lukáš Králíček

                        

2016-2016   Pražská vysoká škola psychosociálních studií

        Transakční analýza v praxi

 

2015-2015   Pražská vysoká škola psychosociálních studií

        Práce s dětmi s pruchami chování

 

2015-2016 Pražská vysoká škola psychosociálních studií

Sociální poradenství

 

2013-2014   Linka bezpečí

Telefonická krizová intervence

 

2011-2016  Pražská vysoká škola psychosociálních studií

 Daseinsanalýza v praxi I. , II. , III

 

2011-2016  Pražská vysoká škola psychosociálních studií pětiletý psychoterapeutický výcvik v Daseinsanalytickém směru

Mohu vám nějak pomoci?

Začtěte se do článků, které jsem pro vás napsala: klikněte sem. 

Podívejte se, co vám mohu nabídnout a jaké služby nabízím: tady.